Ubytování a doprava

Jak jsme již předeslali v předchozích odstavcích, dá se do Německa dostat pomocí všech typů dopravy. Až již letecky, vlakem, po silnici či dokonce po vodě. Pro nás je nejpohodlnější a nejlevnější zároveň využití dálkových autobusů, nebo využití služeb cestovních kanceláří, které taktéž preferují autobusovou dopravu. Pokud byste chtěli za každou cenu použít leteckou dopravu, samozřejmě můžete, ale počítejte také s tím, že vás vyjde na dvojnásobek toho, co byste zaplatili za cestu dálkovým autobusem.

Německo jako velká země s obrovskými návaly turistů samozřejmě myslí také na to, aby byla kapacita ubytování dostačující, takže se nemusíte bát, že by se Vám v celém Německu nepodařilo najít jediný volný pokoj. Ovšem nikdy není na škodu, když si ubytování objednáte ještě předtím, než do Německa vyrazíte. Jak se říká, jistota je kulomet. Především, máte-li vybranou oblast, kterou chcete navštívit a jedete-li v hlavní sezóně.

V Německu máte na výběr ze všech možných druhů ubytování. Ať už jste na ubytování náročnější a dáváte přednost přepychovým hotelům, nebo si vystačíte s průměrným pokojem v hotelu či hostelu. Za takovéto poměrně hodně pohodlné ubytování můžete v přepočtu zaplatit až 1 500 Kč za noc. Mnohem levněji Vás vyjde průměrný pokoj ve dvou nebo tříhvězdičkovém hotelu, kde se cena může dostat až na polovinu.

Dalším z čím dál oblíbenějších typů ubytování je stanování v kempech v Německu. Většina z nich nabízí velmi dobré služby jako připojení k internetu, sprchy s teplou vodou apod.

Copyright © 2024 Německo, Spolková republika Německo. | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Další informace o zemích Evropy jako je Rakousko, nebo sousední Bratislava. Navštivte také blízké Benátky. Nenechte si ujít kouzelné Saint-Tropez. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku…Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!