Berlín

Hlavním městem Německa je Berlín. Ten leží ve středu stejnojmenné spolkové země, v severozápadní části Spolkové republiky Německo. Histrorie města má mnoho společného s historií celého státu. Nejvíce se o něm mluví právě v souvislosti se studenou válkou a postavením Berlínské zdi. Hlavním městem celého sjednoceného německa se stalo právě roku 1989, kdy skončilo rozdělení Německa na jeho východní a západní část. Dodnes jde ovšem na některých místech Berlína poznat rozdíl mezi těmito dvěmi částmi – zatímco západní město bylo renovované a upravené, východní komunistická část byla pochmurná, s polorozpadlými a neudržovanými domy a neútulnými ulicemi. Dnes se celý Berlín dělí z administrativního a správního hlediska na 12 obvodů.

Řadí se rovněž mezi největší města tohoto impozantního státu a koná se zde největší počet festivalů a slavností. Berlín si vybírá řada turistů jako místo, kde stráví svou dovolenou také proto, že je zde situováno velké množství architektonických památek jako je například Brandenburská Brána, Checkpoint Charlie, Postdamer platz či slavný Reichstag. Některé možná toto tvrzení může částečně zarazit, protože snad každý ví, že drtivá většina památek byla během náletů za druhé světové války zničena, ale sousta jich také byla znovu vystavěna do původního stavu a tak dnes mohou zdobit pyšný Berlín a hrdě se vystavovat zvědavým turistům z celého světa.

Berlín skýtá jako velkoměsto obrovskou spoustu ubytovacích kapacit, které určitě využijete, chcete-li si prohlédnout alespoň část jeho skvostů, protože během jednoho dne není možné navštívit ani polovinu všech památek, které za to opravdu stojí.

Z nabízených Eurovíkendů jsou asi nejoblíbenější právě ty do Berlína. Cestovní kancelář vybere ta místa, která byste měli při návštěvě Berlína vidět a vy už si pak jen z nabízených možností vyberete a už Vás nestojí nic v úžasné několikadenním cestě po majestátním Berlíně. Dalším důvodem, proč je oblast Berlína tak oblíbenou především v posledních letech, je nedaleký zábavní giganticky aquapark Tropical Islands, který simuluje pobyt na skutečných tropických ostrovech, včetně klimatu, rostlin a spousty dalších.

Je to nejenom město památek a kultury, ale také zde najdete spousty parků, jezera a lesy. Při procházkou Berlínem potkáte spoustu lidí jiné národnosti, než je německá a přitom se nebude jednat vždy o turisty. Berlín patří totiž mezi města s největším počtem obyvatel různé národnosti. Můžete zde najít hodně turků, poláků, hodně obyvatel původem ze Srbska, Černé Hory či Chorvatska.

V současné době je Berlín centrem jak turistického ruchu, tak vzdělání, kultury a administrativy celého Německa. Leží na březích řeky Sprévy, soustavou kanálů je spojen i s řekami Labe a Odra.

Mezi kulturní památky lze vyjmenovat například Státní operu, Německou operu, Berlínská filharmonie, muzeum Egyptské a Pergamonské, či Národní galerie. Co se týká kultury a umění, je nutné zmínit bratry Grimmů (Jocab a Wilhelm), kteří sbírali tradiční lidové německé památky a zasloužili se tak o jejich zachování v původních podobách a zněních.Mezi ty nejznámější patří třeba Sněhurka a sedm trpaslíků, či Šípková Růženka.  Nejdůležitějšími historickými památkami Berlína jsou například zámek Schloss Charlottenburg, East Side Gallery, třídy Karl-Marx-Allee a Unter den Linden, Říšský sněm, Braniborská brána,  Nová synagoga, či Židovské muzeum a památník.

Copyright © 2024 Německo, Spolková republika Německo. | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Další informace o zemích Evropy jako je Rakousko, nebo sousední Bratislava. Navštivte také blízké Benátky. Nenechte si ujít kouzelné Saint-Tropez. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku…Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!