Německo - Spolková republika Německo.

Podíváme se k památkám jako například Dóm, katedrála sv. Hedviky, Braniborská brána, Budova bývalého říšského sněmu, zámky Bellevue a Charlottenburg, Sloup vítězství a jiné. Projdeme také největší města Německa, Berlín, Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem. Vydejte se s námi do Německa.

Berlín

Hlavním městem Německa je Berlín. Ten leží ve středu stejnojmenné spolkové země, v severozápadní části Spolkové republiky Německo. Histrorie města má mnoho společného s historií celého státu. Nejvíce se o něm mluví právě v souvislosti se studenou válkou a postavením Berlínské zdi. Hlavním městem celého sjednoceného německa se stalo právě roku 1989, kdy skončilo rozdělení Německa na jeho východní a západní část. Dodnes jde ovšem na některých místech Berlína poznat rozdíl mezi těmito dvěmi částmi – zatímco západní město bylo renovované a upravené, východní komunistická část byla pochmurná, s polorozpadlými a neudržovanými domy a neútulnými ulicemi. Dnes se celý Berlín dělí z administrativního a správního hlediska na 12 obvodů.

V současné době je Berlín centrem jak turistického ruchu, tak vzdělání, kultury a administrativy celého Německa. Leží na březích řeky Sprévy, soustavou kanálů je spojen i s řekami Labe a Odra.

Mezi kulturní památky lze vyjmenovat například Státní operu, Německou operu, Berlínská filharmonie, muzeum Egyptské a Pergamonské, či Národní galerie. Co se týká kultury a umění, je nutné zmínit bratry Grimmů (Jocab a Wilhelm), kteří sbírali tradiční lidové německé památky a zasloužili se tak o jejich zachování v původních podobách a zněních.Mezi ty nejznámější patří třeba Sněhurka a sedm trpaslíků, či Šípková Růženka.  Nejdůležitějšími historickými památkami Berlína jsou například zámek Schloss Charlottenburg, East Side Gallery, třídy Karl-Marx-Allee a Unter den Linden, Říšský sněm, Braniborská brána,  Nová synagoga, či Židovské muzeum a památník.

Copyright © 2018 Německo, Spolková republika Německo. | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Další informace o zemích Evropy jako je Rakousko, nebo sousední Bratislava. Navštivte také blízké Benátky. Nenechte si ujít kouzelné Saint-Tropez. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku…Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!