Památky a zajímavosti

Německo skýtá nesčetné množství památek a zajímavostí, které by byl hřích na své dovolené, či pobytovém zájezdu, neshlédnout. Bohužel, bylo by potřeba strašné spousty času, aby si člověk mohl prohlédnout alespoň ty nejznámější a největší skvosty Německa. Ať už by se jednalo o architekturu, kulturní akce nebo okouzlující horskou přírodu. Co byste ale určitě neměli v Německu vynechat? Tak například:

  • Würzburská rezidence – rozlehlý barokní palác, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Největší dominantou tohoto sídla je bezesporu schodiště, které nepodpírá ani jeden jediný sloup, Císařský sál, počet pokojů, jenže jde do stovek a nebo unikátní zámecká kaple.
  • Hildesheim – další ze seznamu dědictví UNESCO je historické městečko Hildesheim. Největšími lákadly pro účastníky poznávacích zájezdů jsou majestátní stavby univerzity, románský dóm či katolické biskupství.
  • Reichstag – slavný německý říšský směn v Berlíně, v současnosti je to sídlo německého spolkového sněmu. Říšský směn má za sebou nechvalně proslulý požár i okupaci sovětskými vojáky.
  • Checkpoint Charlie – znovu vystavěny hraniční přechod z dob rozdělení Německa na východní a západní. Po pádu berlínské zdi byl zničen, v roce 2000 byl ale znovu vystavěn jako památník.
  • Brandenburská brána – skvostná 26 metrů vysoká stavba v Berlíně. Vrchol brány zdobí socha Kvadrigy, okřídlené bohyně vítězství, vyjíždějící do města na voze taženém čtyřmi koni.
  • Wartburg – majestátní hrad zapsaný na seznamu UNESCO. V dobách své největší slávy byl hrad nedobytnou pevností, která sehrála významnou roli v období stíhání reformátora Martina Luthera.
  • Berlínská filharmonie – moderní stavba proslavená po celém světě, známá hlavně díky asimetrii svých linií.

Ať již dáváte přednost památkám středověku nebo modernějším dějinám, v Německu si vždycky přijdete na své.

Copyright © 2024 Německo, Spolková republika Německo. | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Další informace o zemích Evropy jako je Rakousko, nebo sousední Bratislava. Navštivte také blízké Benátky. Nenechte si ujít kouzelné Saint-Tropez. Máte rádi teplo, sluníčko a moře? V tom případě doporučujeme dovolenou ve Španělsku…Ať je léto nebo zima, last minute zájezdy jsou vždycky prima!